Китай багато років використовує запозичені технології розвинених країн в якості однієї з національних ідей. На цей факт звернув увагу директор ФБР Крістофер Рей, який заявив, що китайці активізували крадіжку розробок у сфері електричного транспорту. Про це повідомляє Carscoops з посиланням на Reuters.
«Ми бачимо, як китайські компанії крадуть американську інтелектуальну власність, щоб уникнути жорсткої боротьби за інновації, а потім використовують її, щоб конкурувати з тими американськими компаніями, які вони переслідували, фактично обманюючи двічі», - заявив глава Федерального бюро розслідувань США.
КНР використовує різні методи для викрадення американських технологій, кажуть в ФБР. Найчастіше вони зводяться до кібератаки, промислового шпигунства та прямої крадіжки розробок. Зараз у ФБР ініційовано близько 1000 розслідувань щодо спроб Китаю викрасти американські технології. Глава бюро додав, що в розслідуваннях беруть участь всі 56 відділень відомства.
За словами Крістофера Рея, китайців цікавлять технології всього спектру - від компаній-виробників рису та насіння кукурудзи до розробників програмного забезпечення для вітряних турбін і медичних приладів високого рівня.
Позицію ФБР вже підтвердив Національний центр контррозвідки і безпеки. Там заявили, що головними пріоритетами Китаю є крадіжки технологій у сфері літаків та електромобілів. Останнє не повинно викликати подиву, оскільки Китай є найбільшим у світі ринком електромобілів, а автовиробники інших країн нарешті починають серйозно ставитись до них.
Рей визнав, що зупинити крадіжки інтелектуальної власності буде вкрай складно. Він закликав компанії посилити свою безпеку і переглянути лінії постачань до Китаю. «Хоча партнерство з китайською компанією сьогодні може здатися вигідним, американська компанія може в результаті втратити свою інтелектуальну власність», - додали в ФБР.